نام سال

پیوند ها

اخبار > پروژه پايانه مسافري بندرعباس به اداره كل راه و شهرسازي واگذار شد/مديران و پيمانكاران در صورت بي‌دقتي در اجراي پروژه‌ها و صدمه ديدن بيت‌المال بايد پاسخگو باشند


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر همتی در شوراي فني استان:

پروژه پايانه مسافري بندرعباس به اداره كل راه و شهرسازي واگذار شد/مديران و پيمانكاران در صورت بي‌دقتي در اجراي پروژه‌ها و صدمه ديدن بيت‌المال بايد پاسخگو باشند

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شوراي فني استان هرمزگان با اشاره به بررسي وضعيت احداث پايانه مسافري جديد شهر بندرعباس، اظهار داشت: مكان فعلي پايانه مسافري بندرعباس نامناسب است و مردم و رانندگان در رفاه نيستند كه بر اين اساس از سال 84 پروژه احداث پايانه مسافري جديد شهر بندرعباس آغاز شد و بنا بود اين پروژه با چهار ميليارد تومان اعتبار تكميل و به اتمام برسد.

وي ادامه داد: با توجه به طولاني شدن روند احداث پايانه جديد مسافري، اين پروژه با اشكالات اساسي مواجه شده و در حال حاضر پيشرفت فيزيكي آن كمتر از 50 درصد است و طبق برآوردهاي صورت گرفته براي تكميل آن به 35 تا 40 ميليارد تومان اعتبار نياز است.

استاندار هرمزگان افزود: براي رفع مشكل اين پروژه تصميم گرفتيم طبق اعلام آمادگي اداره كل راه و شهرسازي استان، پروژه احداث پايانه مسافري بندرعباس در اختيار اين اداره كل قرار گيرد و فعلا 15 ميليارد تومان به اداره كل راه و شهرسازي جهت تكميل اين پروژه اختصاص يابد.

همتي تصريح كرد: تمامي اشكالات و مستندات اين پروژه جمع‌آوري شده و با توجه اشكالات فني بسيار زياد و اعتباراتي كه از بودجه عمومي براي اين پروژه صرف شده و به نتيجه نرسيده است، پيمانكاران و مديران وقت كه در اين پروژه دخيل بوده‌اند به دادگاه معرفي خواهند شد.

وي بيان داشت: هر پيمانكار، مدير و ناظر پروژه بايد بداند مسئوليت يك پروژه را تا آخر بر عهده دارد و در صورت بي‌دقتي در اجراي پروژه‌ها و صدمه ديدن بيت‌المال بايد پاسخگو باشند.

استاندار هرمزگان بر لزوم انتقال صنوف و مشاغل مزاحم و آلاينده و همچنين بنكداران به خارج از شهر بندرعباس تاكيد كرد و گفت: در اين خصوص نيز راهكارهاي مناسب بايد بررسي و اجرا شود تا شهروندان ديگر در اين زمينه دغدغه‌اي نداشته باشند و بر روي زيباسازي شهر بندرعباس بيشتر كار شود.


٠٨:٥٨ - 1396/08/08    /    شماره : ٦٢٤٠    /    تعداد نمایش : ٦١خروج