نام سال

پیوند ها

اخبار > دستگاه های مسئول با اهتمام و جدیت بيشتري حقوق معلولان در مناسب‏ سازی اماکن و معابر عمومی را پيگيري كنند


  چاپ        ارسال به دوست

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداري هرمزگان

دستگاه های مسئول با اهتمام و جدیت بيشتري حقوق معلولان در مناسب‏ سازی اماکن و معابر عمومی را پيگيري كنند

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، عباس شیرخانلو در دومین نشست کمیته مناسب ‏سازی اماکن و معابر عمومی استان هرمزگان، عنوان كرد: بايد نسبت به مبحث مناسب‏سازی توجه ویژه اي داشته باشيم چون تمامي افراد جامعه ممکن است در مراحلی از زندگی دچار ناتوانی جسمی و حرکتی شوند.

وي با اشاره به قوانین و دستورالعمل‏های مربوط به این حوزه، افزود: دستگاههای مربوط ملزم به نظارت و پیگیری هر چه بیشتر مطابق وظایف واگذار شده هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداري هرمزگان ضمن تشکر از دستگاه هایی که تاکنون اقداماتي را در این خصوص به عمل آورده‏اند بر هماهنگی و همکاری بیشتر دستگاه های متولی در جهت اجرایی شدن مصوبات ستاد مناسب‏سازی استان تأکید كرد.

شیرخانلو خاطرنشان كرد: در اجراي ماده 2 اصلاحيه آيين ‏نامه اجرايي قانون حمايت از حقوق معلولان شهرداري ها از صدور پروانه ساختمان و پايان كار براي ساختمان ها و اماكن عمومي و در صورت عدم رعايت استانداردهاي تخصصي مربوط به معلولان و ضوابط و مقررات شوراي عالي شهرسازي و معماري خودداري كنند.

وي گفت: همچنين اداره كل راه و شهرسازي نيز در اجراي ماده 9 آيين‏نامه موصوف به حسن اجراي ضوابط معماري و شهرسازي براي افراد معلول جسمي و حركتي در تمامي اماكن عمومي نظارت كند و با هماهنگي اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي و بنياد شهيد و امور ايثارگران و اداره كل بهزيستي تمهيدات و اقدامات لازم را براي رفع موانع دسترسي معلولان فراهم كند.

شماره خبر :


١٦:٢٣ - 1395/08/16    /    شماره : ٣١٦٧    /    تعداد نمایش : ١٠٨خروج