نام سال

پیوند ها

اخبار > ایمنی حمل و نقلی و جابجایی دانش ‌آموزان براي بازگشايي مدارس افزايش يابد/لزوم اجراي طرح پایش تصویری عبور و مرور در هرمزگان


  چاپ        ارسال به دوست

دكتر جادري در شورای ترافیک استان:

ایمنی حمل و نقلی و جابجایی دانش ‌آموزان براي بازگشايي مدارس افزايش يابد/لزوم اجراي طرح پایش تصویری عبور و مرور در هرمزگان

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دكتر جاسم جادری در نشست شورای ترافیک استان هرمزگان که با محوریت بازگشایی مدارس برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر، اظهار داشت: امسال 312 هزار دانش‌آموز در هرمزگان به سر کلاس‌های درس می‌روند و روز نخست مدرسه برای دانش‌آموزان و خانواده‌ها روزی مهم و سرنوشت ساز است که باید تمام تلاش خود را برای بازگشایی هر چه بهتر مدارس به کار گیریم کما اینکه تمامی امکانات برای این امر بسیج شده است.

وي ادامه داد: دستگاه‌ها در خصوص اموری همانند برق، حفاری و مسایل این چنینی، باید به طور خودکار وظایف خود را در این قبال انجام دهند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه تا 15 شهریور باید تمامي حفاری‌های سطح شهرهای استان باید به اتمام می‌رسید، یادآور شد: گزارش‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد کماکان برخی از حفاری‌ها نیمه‌تمام مانده است كه با توجه به بازگشايي مدارس بايد هرچه سريعتر به اتمام برسند.

جادری تصريح كرد: در حوزه حمل و نقلی و جابجایی دانش ‌آموزان نیز گزارش‌های خوبی ارائه شده است، اما باید بازهم تلاش کرد تا به طور اصولی و سازمان ‌یافته ضمن افزایش کیفیت به امر ایمنی و امنیت نیز توجه داشته باشیم.

وي با بیان اینکه 209 مدرسه در حواشی جاده‌های بین‌شهری استان داریم، تاکید کرد: در این راستا به امر ایمن سازی عبور و مرور پیرامون این مدارس توجه بیشتری شود.

استاندار هرمزگان گفت: مبحث فرهنگ‌ سازی در جابجایی دانش‌آموزان، هم باید در خانواده‌ها و هم باید در مدارس و آموزش و پرورش توجه شود و در این راه باید متخلفان را از چرخه رسمی جابجایی دانش‌آموزان خارج کرد چرا که دانش ‌آموزان به عنوان امانتی در دست سیستم آموزشی هستند که در محیط خارج مدرسه نیز در مورد آنها مسئول هستیم.

جادری با بیان اینکه پایش تصویری عبور و مرور برای ما در استان حیاتی است، تصریح کرد: نباید این طرح و اجرای آن به این میزان به تاخیر می‌افتاد و از مجریان این طرح مي خواهم اين موضوع مهم را پيگيري و اجرايي كنند.

اجراي طرح انتظام بخشی به ترافیک براي بازگشايي مدارس در هرمزگان

مدير حمل و نقل ترافيك استانداري و دبير شورای ترافیک استان هرمزگان نيز در اين نشست با بيان اينكه برنامه ریزی هاي لازم براي اجرای هرچه بهتر طرح ترافیکی و حمل و نقلی بازگشایی مدارس در هرمزگان انجام شده است، اظهار داشت: وضعیت عبور و مرور همزمان با بازگشايي مدارس دگرگون و حجم تردد افزایش می یابد و نیاز است مجموعه دستگاه های اجرایی مسئول و مرتبط براساس تدابیر ابلاغی براي برقراری هرچه بهتر نظم عبور و مرور و خدمات رسانی بهتر به مردم در اين ايام تمهیدات ویژه اتخاذ کنند و با استفاده از کلیه امکانات و ارائه طرح های مناسب و کاربردی با کنترل مضاعف، ضریب ایمنی را افزایش دهند.

عبدالرسول دهقانی افزود: در سال جاری با برنامه ریزی خوب انجام شده، پیش بینی می شود وضعیت بهتری نسبت به سال گذشته در بازگشایی مدارس داشته باشیم و از موارد مهم انجام شده، تقویت، توسعه و بهبود ناوگان حمل و نقل شهری و بین شهری و استفاده حداكثري از ظرفيت بخش تاکسیرانی و اتوبوسراني بوده و در روز بازگشایی مدارس تمامی اتوبوس های شهری به صورت رایگان به مردم خدمات ارائه می دهند و سرویس های مناسب برون شهری نيز در نظر گرفته شده است.

وی گفت: ایاب و ذهاب دانش آموزان همواره برای اولیا و مسئولان مدارس دغدغه بوده از حساسیت ترین مسائل حمل و نقل عمومی است كه در اين راستا طرح ساماندهي سرویس مدارس در استان اجرايي و با توجه به هماهنگی انجام شده 15 شرکت که شرایط لازم را احراز کردند به آموزش و پرورش معرفی و نسبت به سرویس دهی دانش آموزان اقدام می کنند.

دبير شورای ترافیک استان هرمزگان تصريح كرد: طرح ایمن سازی مدارس حاشیه جاده ها و طرح انتظام بخشی به ترافیک نيز در اين راستا اجرايي مي شود و تمامی حفاری های درون شهري برای بازگشایی مدارس تعطیل مي شود.

دهقانی خاطرنشان كرد: فرهنگ سازی و آموزش مسائل ترافیکي در طول سال تحصیلی در مدارس انجام مي شود.


٠٩:٥١ - 1395/06/28    /    شماره : ٢٦٦٣    /    تعداد نمایش : ١٣٩خروج